Netfairwork 6-րդ կրթական տոնավաճառ
Կիսելով լավագույն փորձը՝ Էդունեթվորքը հոկտեմբերի 3-4-ը կազմակերպում է Netfairwork 6-րդ կրթական տոնավաճառը և սիրով հրավիրում է հայ դիմորդներին հանդիպելու միջազգային լավագույն կրթական հաստատությունների ներկայացուցիչներին՝ միասին ձևավորելու իրենց կրթական ուղին և ընտրելու ապագայի լավագույն հնարավորություները։
Նախաձեռնության նպատակը տեղական և միջազգային գործընկեր հաստատությունների հետ ձևավորված երկարատև կապերը ի շահ աշակերտների ու ուսանողների գործադրելն է։ Կրթության ընթացքում նրանց տրամադրվող աջակցությունն առավել հասանելի դարձնելու նպատակով այս տարի նախատեսվել է ներկայացնել դրամաշնորհների և ֆինանսական աջակցության հնարավոր տարբերակները, ինչպես նաև վերջիններիս դիմելու ընթացակարգերը՝ տոնավաճառին զուգահեռ կազմակերպելով համապատասխան դասընթացներ։
Netfairwork 2025-ի սիմվոլը
Netfairwork-ի 6-րդ տոնավաճառի խորհրդանիշը Կրթության ինքնաթիռն է՝ մեր ուղեկիցը դեպի երազանքների կրթությունը և գիտելիքները։ Այն սահմաններ չի ճանաչում, իսկ թռիչքի շարժիչը մեր նպատակներն ու կարիերայի պատկերացումներն են։
Այնպես որ՝ «Պատրաստվի՛ր թռիչքիդ, սովորի՛ր ամենուր»։
Դրամաշնորհային հնարավորությունների թրեյնինգային շարք
Տոնավաճառի ընթացքում Էդունեթվորքը կազմակերպում է նաև բացառիկ թրեյնինգային շարք դրամաշնորհային և ֆինանսավորման հնարավորությունների վերաբերյալ, որը հնարավորություն կտա ուսանողներին հստակ պատկերացնել հնարավորություններն ու պլանավորել իրենց կրթական ուղին։
Մեր ուսանողների բարձր հետաքրքրվածության շնորհիվ այս տարի մեկնարկում է հատուկ դասընթաց՝ «Ձեռնարկատիրական հմտություններ» թեմայով։ Դասընթացը կվարի միջազգային ճանաչում ունեցող փորձագետ Նեյլ Մարշալը՝ Change School-ի հիմնադիր և King’s Business School-ի դասախոս։
Տևողություն
Օր Հոկտեմբեր 4
Գործընկեր համալսարաններ
ILAC-ը Կանադայի առաջատար լեզվական ակադեմիաներից է՝ Տորոնտոյում և Վանկուվերում, որտեղ ուսանողները սովորում են անգլերեն և պատրաստվում միջազգային կրթական հնարավորություններին։ Այն հայտնի է իր ջերմ միջավայրով և բազմազան ուսանողական համայնքով։
EU Business School (EU)-ը միջազգային բիզնես դպրոց է՝ դասավանդմամբ Բարսելոնայում, Ժնևում, Մյունխենում և առցանց։ Ուսուցումը կենտրոնացած է փորձի և գործնական գիտելիքների վրա՝ ոլորտի առաջատար մասնագետների աջակցությամբ։
GEDU Global Education-ը միջազգային կազմակերպություն է, որը առաջարկում է կրթական ծրագրեր ավագ դպրոցից մինչև գիտական աստիճան՝ ապահովելով ուսանողների համար բարձրորակ կրթություն և գլոբալ հնարավորություններ։
Շվեդիայի դեսպանատունը Երևանում ներկայացնում է Շվեդիայի պետական շահերը՝ նպաստելով երկկողմ հարաբերություններին, մշակութային համագործակցությանը և կրթական ու տնտեսական ծրագրերի զարգացմանը։
Navitas-ը միջազգային ընկերություն է, որը առաջարկում է բարձրագույն կրթության ծրագրեր տարբեր երկրներում՝ աջակցելով ուսանողների ու համալսարանների համագործակցությանը։
American University in Bulgaria-ն հավատարմագրված բարձրագույն հաստատություն է, որն առաջարկում է ամերիկյան լիբերալ կրթությամբ բակալավրի և մագիստրատուրայի ծրագրեր՝ բիզնեսի, ՏՏ, հասարակական և հումանիտար ոլորտներում։
PLI – Prague Language Institute-ը միջազգային ուսումնական հաստատություն է, որը կազմակերպում է լեզվի նախապատրաստական ծրագրեր՝ ուսանողներին պատրաստելու հետագա կրթությանը Չեխիայում։
UWC Հայաստանի ազգային կոմիտեն UWC միջազգային համայնքի մասն է՝ առաջարկելով սովորել համաշխարհային ճանաչում ունեցող Միջազգային բակալավրիատի (IB) դիպլոմ ծրագրով։
Չիվնինգ կրթաթոշակները լիովին ֆինանսավորում են մեկ տարվա մագիստրոսական ուսումը Մեծ Բրիտանիայում՝ ներառելով թռիչք, կացություն և ուսման վարձ:
Նիկոսիա համալսարանը (UNIC) Կիպրոսի ամենամեծ համալսարանն է և Եվրոպայի ամենաբազմազգ համալսարաններից մեկը, դասվելով աշխարհի լավագույն 2%-ի շարքում՝ ըստ Times Higher Education 2024 վարկանիշի:
ICN University-ն Ֆրանսիայում գործող միջազգային բիզնես համալսարան է, որը առաջարկում է բակալավրի և մագիստրատուրայի ծրագրեր՝ կենտրոնացած նորարարության, մենեջմենթի և միջազգային կարիերայի զարգացման վրա։
Schiller International University-ը միջազգային բուհ է, որն ունի մասնաճյուղեր ԱՄՆ-ում և Եվրոպայում՝ առաջարկելով բակալավրի և մագիստրատուրայի ծրագրեր բիզնեսի, միջազգային հարաբերությունների և այլ ոլորտներում։
Հայաստանի ամերիկյան համալսարանը (ՀԱՀ)-ն առաջարկում է բակալավրի և մագիստրատուրայի ծրագրեր՝ ապահովելով միջազգային մակարդակի կրթություն։
British Council Armenia-ն միջազգային կազմակերպություն է, որը խթանում է կրթական, մշակութային և լեզվական համագործակցություն՝ առաջարկելով անգլերենի ծրագրեր և կապի հնարավորություն Մեծ Բրիտանիայի հետ։
Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանը (ՀՖՀՀ)-ն բարձրագույն կրթական հաստատություն է, որը ձևավորվել է Հայաստանի և Ֆրանսիայի համագործակցությամբ։

7-я образовательная ярмарка Netfairwork
Обмениваясь лучшими практиками, Edunetwork 3 октября организует 7-ю образовательную ярмарку Netfairwork и с радостью приглашает армянских абитуриентов встретиться с представителями ведущих международных образовательных учреждений, вместе определить свой образовательный путь и выбрать лучшие возможности для будущего.
Цель инициативы — использовать долгосрочные связи, установленные с местными и международными партнёрскими учреждениями, во благо школьников и студентов. Чтобы сделать доступной поддержку, предоставляемую им на протяжении всего образовательного пути, в этом году планируется представить различные возможности получения грантов и финансовой поддержки, а также процедуры подачи заявок на них, одновременно с ярмаркой организовав соответствующие обучающие мероприятия.
Символ Netfairwork 2026
Символом EduNetwork в этом году стал Ключ — символ раскрытия нашего потенциала, поиска новых возможностей и создания собственного пути.
Внутри каждого человека скрывается целый мир возможностей. Иногда нужно лишь найти правильный ключ, чтобы открыть двери, за которыми нас ждут новые знания, идеи, связи и возможности.
Ключ символизирует тот шаг, с которого начинается раскрытие нашего потенциала. А EduNetwork — это среда, в которой этот ключ может превратиться в реальную возможность, открывая новые пути в образовании, карьере и личностном развитии.
Итак, «Unlock your potential with EduNetwork».
Тренинговая серия
В рамках ярмарки Edunetwork также проведёт эксклюзивную серию тренингов, посвящённых грантам и возможностям финансирования образования. Тренинги помогут студентам лучше ориентироваться в доступных возможностях, понять, как ими воспользоваться, и более чётко спланировать свой образовательный путь.
В ближайшее время мы представим полную программу и подробности тренинговой серии. А пока вас ждут новости, важные объявления и интересные обновления. Следите за нашей страницей, чтобы ничего не пропустить.
В центре внимания ярмарки также будут известные международные образовательные программы для школьников. В рамках обсуждений мы поговорим о том, что такое программа IB Diploma, для кого она предназначена и как правильно выбрать школу в соответствии с целями и образовательными потребностями ребёнка.
Место проведения
Продолжительность
Дата 3 октября
Наши партнёры
ILAC — одна из ведущих языковых академий Канады с кампусами в Торонто и Ванкувере, где студенты изучают английский язык и готовятся к международным образовательным возможностям. Академия известна своей дружелюбной атмосферой и многонациональным студенческим сообществом.
SKEMA Business School — одна из ведущих международных бизнес-школ Франции с кампусами во Франции и в разных странах мира. Школа предлагает образовательные программы в области бизнеса, управления, финансов и маркетинга, уделяя особое внимание международному опыту и развитию карьеры.
INTO University Partnerships — международная организация, которая сотрудничает с ведущими университетами, предлагая подготовительные и академические программы для иностранных студентов.
Swiss Education Group — ведущая образовательная организация, специализирующаяся на сфере гостеприимства и бизнеса, предлагающая иностранным студентам образовательные возможности и возможности для карьерного развития.
Eurasia Institute for International Education — образовательная организация, предлагающая международные образовательные программы и поддерживающая студентов на пути к получению высшего образования и профессиональному развитию.
Национальный комитет UWC Армении является частью международного сообщества UWC и предоставляет возможность обучаться по всемирно признанной программе Международного бакалавриата (IB Diploma Programme).
Стипендии Chevening полностью финансируют год обучения в магистратуре в Великобритании, включая авиабилеты, проживание и оплату обучения.
PLI — международное образовательное учреждение, предлагающее языковые подготовительные программы для подготовки студентов к дальнейшему обучению в Чехии.
LCC International University — международный университет в Литве, предлагающий программы бакалавриата и магистратуры на английском языке с акцентом на бизнес, социальные науки и гуманитарные дисциплины.
Oxford International — международная образовательная организация, предлагающая языковые, академические программы и программы высшего образования, помогая студентам реализовывать международные образовательные и профессиональные возможности.
MODUL University Vienna — международный университет в Австрии, предлагающий программы бакалавриата и магистратуры в области бизнеса, управления, туризма и смежных дисциплин.
Sorbonne University — один из ведущих университетов Франции, предлагающий образовательные программы в области гуманитарных и социальных наук, сочетая академические традиции и инновации.
Nord Anglia Education — международная образовательная сеть, объединяющая школы в разных странах мира, предоставляющая международное образование и развивающая академические и личностные навыки учащихся.
British Council Armenia — международная организация, которая способствует образовательному, культурному и языковому сотрудничеству, предлагая программы по изучению английского языка и возможности для взаимодействия с Великобританией.
Webster University — международный университет, предлагающий программы бакалавриата и магистратуры и создающий возможности для академического и профессионального развития.
Study Group — международная образовательная организация, которая сотрудничает с университетами, предлагая программы для иностранных студентов.