Լավագույն ավանդույթներին համաձայն՝ հոկտեմբերի 11-12-ին Էդունեթվորքն Երևանում Netfairwork 5-րդ կրթական տոնավաճառի շրջանակում միավորեց միջազգային լավագույն կրթական հաստատությունների ներկայացուցիչներին և հայ դիմորդներին՝ ուղղորդելու կրթական ճիշտ ճանապարհի ընտրության հարցում։
Նախաձեռնության նպատակը տեղական և միջազգային գործընկեր հաստատությունների հետ ստեղծված երկարատև կապերը աշակերտների և ուսանողների օգտին օգտագործելն էր։ Այս անգամ նաև ընդգծվել էր արագ փոփոխվող աշխարհի միտումներն ու երիտասարդներին ներկայացվել են արտերկրում կրթություն ստանալու հնարավոր նրբություններն ու փոփոխվող երանգները։
Netfairwork 2024-ի սիմվոլը
Որպես Netfairwork-ի 5-րդ տոնավաճառի սիմվոլ՝ Քամելեոն Նեթը մարմնավորում է արագ փոփոխվող ժամանակաշրջանը, որտեղ յուրաքանչյուրը կարող է գտնել իր պատկերացումներին ու ցանկություններին համապատասխան կրթական ուղղություն կամ հաստատություն և ադապտացնել իր կրթական նպատակները այդ ուղղուն:
Տոնավաճառի համար ընտրվել էր «Բացահայտի’ր կրթության քո գույները» կարգախոսը, քանի որ վստահ էինք՝ Netfairwork-ը դառնալու էր այն կարևոր հարթակը, որտեղ մասնակիցները բացահայտելու էին և գտնելու էին իրենց պատկերացումներին և կրթական աշխարհի փոփոխվող թրենդներին համապատասխան առաջարկ։
Բացառիկ թրեյնինգային շարք
Տոնավաճառի ընթացքում թրեյնինգների միջոցով ուսումնասիրել ենք կրթաթոշակային ծրագրերը, եվրոպական պետական համալսարաններ դիմելու կարգը և ամերիկյան կրթական հնարավորությունները։
Էդունեթվորքը կազմակերպել էր նաև բացառիկ թրեյնինգային շարք, որը հնարավորություն դարձավ հստակ պատկերացնելու և սովորելու արտերկրում ԲՈՒՀ ընդունվելու հնարավոր քայլերը՝ ինքնուրույն դիմելու համար։ Ծանոթացեք մեր թրեյնինգներին՝
Ինչպե՞ս կառուցել անձնական բրենդը (իմիջը)․
- մասնագիտական կողմնորոշման թեսթ
- մոտիվացիոն նամակների կազմում
- CV-ի կազմում
- հարցազրույցի պատրաստում
Խոսնակ՝
Օվսաննա Հովհաննիսյան՝ Էդունեթվորք խորհրդատվական կազմակերպության ավագ խորհրդատու
ԱՄՆ-ում ուսուցում և ճանապարհ դեպի լիարժեք կրթաթոշակ
Խոսնակ՝ Լիլիթ Պետրոսյան՝ Բրեդֆորդ և Հարվարդ համալսարանների շրջանավարտ
Գերմանական, իտալական, ավստրիական և ֆրանսիական պետական համալսարանների դիմելու գործընթացի և հնարավոր կրթաթոշակների ծանոթացում
Խոսնակներ՝
Ժաննա Աթանեսյան՝ Իտալիայի Սիենա համալսարանի սան
Սերժ Խաչատրյան՝ Հարավային Կալիֆորնիայի համալսարանի շրջանավարտ և Փարիզի Սակլեյ համալսարանի ներկայիս սան
Լուսինե Շահվերդյան՝ Դեգենդորֆի տեխնոլոգիական ինստիտուտի շրջանավարտ
Ինչպե՞ս դիմել բրիտանական Չիվնինգ կրթաթոշակին
- Թեմա՝ կրթաթոշակի պայմանները, դիմելու գործընթացի առանձնահատկությունները
Խոսնակ՝ Մարիամ Բաղդասարյան՝ Միացյալ Թագավորության դեսպանության քաղաքական գծով պատասխանատու, Չիվնինգ կրթաթոշակի համակարգող
Գործընկեր համալսարաններ
IE համալսարանը հիմնադրվել է 1973 թվականին, երբ մի խումբ հավակնոտ ձեռներեցներ համախմբվեցին մեկ առաքելությամբ՝ վերափոխելու բարձրագույն կրթությունը։ Ձգտելով գիտելիքների բարելավմանը և կենտրոնանալով կայունության վրա՝ IE համալսարանի նպատակն է կրթության, հետազոտության և նորարարության միջոցով դրական փոփոխություններ կատարել աշխարհում։ Այդ նպատակով համալսարանը առաջարկում է բակալավրի ծրագրեր, որոնք ձևավորում են վաղվա առաջնորդներին, միևնույն ժամանակ ընդգրկելով համալսարանի հիմնական արժեքները՝ բազմազանությունը, նորարարությունը, ձեռներեցությունը և հումանիտար գիտությունները։
EU Business School (EU)-ը բարձր վարկանիշային միջազգային բիզնես դպրոց է, որն առաջարկում է նախապատրաստական, բակալավրիատի և մագիստրատուրայի անգլերեն լեզվով դասավանդվող բիզնես ծրագրեր Բարսելոնայում, Ժնևում և Մյունխենում, ինչպես նաև առցանց հարթակում։ Հաստատությունը գրավում է չորրորդ հորիզոնականը հանրահայտ QS Stars Rating-ում՝ լինելով առաջատար բիզնես կրթական ոլորտում իր միջազգային բարձր կրթական չափանիշներով։ Ուսումնական գործընթացը հիմնվում է փորձի և գործնական գիտելիքների փոխանցման վրա, որը ներառում է ոլորտի առաջատար մասնագետների աջակցությամբ արդի բիզնես խնդիրների ուսումնասիրություն, մոդելավորում և վերլուծություն։
GEDU Global Education-ը միջազգային կրթական կազմակերպություն է, որին անդամակցում են EMA Paris, GBS Dubai և Շիլլեր միջազգային համալսարանը։ Այս հաստատությունները առաջարկում են ավագ դպրոցից մինչև գիտական աստիճանի կրթական ծրագրեր՝ ուսանողներին ապահովելով բարձրորակ կրթություն և գլոբալ հնարավորություններ:
Hult International Business School-ը մասնավոր լավագույն բիզնես դպրոցներից է, որն ունի ճյուղեր Լոնդոնում, Սան Ֆրանցիսկոյում, Դուբայում, Նյու Յորքում և Քեմբրիջում: Ըստ Financial Times-ի և QS World University Rankings-ի՝ դպրոցը համարվում է կրթական ոլորտի առաջատարներից իր բիզնես կառավարման և վարչարության ուսումնական ծրագրերով։
Navitas-ը հանդիսանում է ուսանողների և համալսարանների միջև կամուրջ՝ ապահովելով բացառիկ միջազգային բարձրագույն կրթության փորձ տարբեր երկրներում։ Ցուցահանդեսի ընթացքում կներկայացվեն հետևյալ 5 կանադական համալսարաններ՝ Simon Fraser University, University of Lethbridge, University of Manitoba, Wilfrid Laurier University, Toronto Metropolitan University։
Exupery International School-ը հավատարմագրված Միջազգային բակալավրիատի (IB) ծրագիր ունեցող դպրոց է և ներկայումս առաջարկում է նախադպրոցական և տարրական դասարանների համար Միջազգային բակալավրիատի նախնական տարիների ծրագիրը (IB PYP), ինչպես նաև ավագ դպրոցի համար Միջազգային բակալավրիատի դիպլոմային ծրագիրը (IB DP): Միջին դպրոցում իրականացվում է բրիտանական IGCSE ծրագիրը:
Geneva Business School-ն ունի ճյուղեր Ժնևում, Բարսելոնայում և Մադրիդում և առաջարկում է բակալավրի, մագիստրոսի, MBA և DBA ծրագրեր, որոնք դասավանդվում են անգլերենով և նպատակ ունեն պատրաստել ուսանողներին գլոբալ բիզնես աշխարհում ղեկավար պաշտոնների համար։ Ուսումնական ծրագրերը կենտրոնացած են պրակտիկ հմտությունների զարգացումն ու ուսանողներին միջազգային մասնագիտական ցանցերին և կարիերայի հնարավորություններին հասանելիություն տրամադրելու վրա:
INTO University Partnerships կազմակերպությունը համագործակցում է միջազգային համալսարանների հետ Միացյալ Թագավորությունում, Ավստրալիայում և ԱՄՆ-ում։ INTO-ն ուսանողներին առաջարկում է միջազգային նախապատրաստական ծրագրերի լայն շրջանակ՝ տալով հնարավորություն հետագայում իրենց կրթությունը շարունակելու բարձր վարկանիշ ունեցող հեղինակավոր միջազգային համալսարաններում։
Չիվնինգ կրթաթոշակային ծրագրերը լիովին ֆինանսավորում են մեկ տարի Մեծ Բրիտանիայում մագիստրոսական կրթություն ստանալու համար: Կրթաթոշակները ներառում են թռիչքներ, կացություն և ուսման վարձեր։ Ուսանողները զարգացնում են մասնագիտական և ակադեմիական հմտություններ, ծանոթանում են մշակույթին և ստեղծում երկարաժամկետ կապեր։ Ավարտից հետո նրանք վերադառնում են իրենց երկրներ՝ զինված նոր գիտելիքներով և կապերով՝ կյանքի կոչելու իրենց գաղափարները։
Educational Center Association կրթական կենտրոնը իրականացնում է նախապատրաստական կուրսեր Չեխիայի պետական համալսարաններում սովորել ցանկացողների համար։ Կենտրոնը հանդիսանում է Յան Էվանգելիստա Պուրկինեի համալսարանի Շարունակական կրթության կենտրոնի մասնաճյուղ և իրականացնում է կարճաժամկետ ծրագրեր աշխարհի տարբեր երկրներից ժամանած սաների համար :
LCC International University, որ գտնվում է Լիտվայում, հայտնի է իր միջազգային կրթական ծրագրերով և բազմամշակութային միջավայրով։ Այն առաջարկում է բակալավրի և մագիստրատուրայի ծրագրեր, որոնք հիմնված են արևմտյան կրթական սկզբունքների վրա։ Համալսարանի կամպուսը գտնվում է Բալթիկ ծովի ափին՝ Կլայպեդա քաղաքում, որտեղ առաջարկվում են անվտանգ ուսանողական հանրակացարաններ հարմարավետ պայմաններով։
Գերմանիայի Eurasia Institute-ը Բեռլինում հիմնված կրթական հաստատություն է, որն առաջարկում է նախապատրաստական ծրագրեր միջազգային ուսանողների և մասնագետների համար՝ Գերմանիայում ուսում ստանալու, աշխատելու և ներդրում կատարելու նպատակով։ Մոտ 30 տարվա փորձառությամբ ինստիտուտը օգնել է ավելի քան 20,000 ուսանողների 100 երկրներից հասնել իրենց կրթական և կարիերային նպատակներին։
Հայաստանի ամերիկյան համալսարանը (ՀԱՀ) Հայաստանում գլոբալ կրթություն առաջարկող մասնավոր բարձրագույն ուսումնական հաստատություն է։ 1991թ. հիմնադրված ՀԱՀ-ն ապահովում է բարձրորակ կրթություն բակալավրի և մագիստրատուրայի ծրագրերում: Համալսարանն առաջարկում է 18 ծրագիր, որոնք ուսանողներին տալիս են հիմնական գիտելիքներ և հմտություններ։
UWC Հայաստանի ազգային կոմիտեն UWC միջազգային համայնքի մի մասն է (United World Colleges, Միացյալ համաշխարհային քոլեջներ): Հաստատությունը դիմորդներին սովորել Միջազգային բակալավրիատի (IB) դիպլոմ ծրագրով, որը համաշխարհային հեղինակություն վայելող ուսումնական ծրագիր է, և որի զարգացման գործում UWC-ն առանցքային դեր է խաղացել:
Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանը (ՀՖՀՀ) բարձրագույն ուսումնական հաստատություն է, որը ստեղծվել է 2000թ.-ին Հայաստանի և Ֆրանսիայի կառավարությունների համագործակցության շրջանակներում: ՀՖՀՀ-ի տեսլականն է դառնալ Կովկասում բարձրագույն կրթության առաջատար և արտասահմանում գործող ֆրանսիական օրինակելի համալսարան։

Следуя своим лучшим традициям, в этом году Edunetwork продолжает проводить образовательную ярмарку NetfairworkС 11 по 12 октября в Ереване мы соберем представителей ведущих международных учебных заведений, чтобы помочь армянским абитуриентам найти правильный путь в образовании. Участие в Netfairwork – совершенно БЕСПЛАТНО!
Мы стремимся использовать долгосрочные отношения с местными и международными партнерскими учреждениями на благо студентов. В этом году мы делаем акцент на стремительно меняющихся мировых тенденциях и показываем молодежи все аспекты и возможности обучения за границей.
Символ Netfairwork 2024
Символом Netfairwork в этом году стал хамелеон Net.
Этот символ, выбранный для 5-й ярмарки Netfairwork, олицетворяет изменчивость современного мира, где каждый может найти образовательное направление или учебное заведение, которое соответствует его идеям и желаниям.
Для ярмарки мы выбрали дeвиз «Раскрой свои краски образования!», тaк кaк увepены, чтo Netfairwork станет важной площадкой, где вы сможете открыть для себя и найти предложения, соответствующие вашим представлениям и меняющимся трендам в мире образования.
Раскрой свои краски образования!
И в этом году вас ждет сюрприз! В рамках ярмарки Edunetwork организует эксклюзивное обучение, где вы сможете подробно изучить все этапы поступления в зарубежные вузы. Каждый тренинг будет длиться 50 минут и проводиться опытными профессионалами в своей области.
Мы вместе изучим возможности получения стипендий, европейские государственные университеты, образовательные пути в США и бизнес-перспективы. Если вас это интересует, не упустите шанс — регистрируйтесь сейчас и воспользуйтесь возможностью!
13:00-13:50 – Как построить личный бренд (имидж):
• Профессиональная ориентация
• Составление мотивационных писем
• Составление резюме (CV)
• Подготовка к собеседованию
• Язык: армянский
• Спикеры:
Сатине Каракешишян — основатель и директор Edunetwork
Овсанна Оганнесян
— старший консультант консалтинговой компании Edunetwork
14:00-14:50 – Образование в США и путь к полной стипендии
• Спикер: Лилит Петросян — выпускница Брэдфорда и Гарварда
15:00-15:50 – Процесс подачи заявок в государственные университеты Германии, Италии, Австрии и Франции и возможные стипендии
Жанна Атанесян — студентка Университета Сиены, Италия
Серж Хачатрян — выпускник Университета Западной Калифорнии, США, и студент Университета Париж Саклея, Франция
Лусине Шахвердян — выпускница Технического института Дегендорфа, Германия
16:00-16:50 – Как подать заявку на стипендию Chevening в Великобритании
Бесплатно!
• Тема: условия получения стипендии, особенности процесса подачи заявки
• Спикер: Мариам Багдасарян, политический офицер в Посольстве Великобритании, координатор стипендии Chevening
Для участия в этом тренинге необходимо зарегистрироваться заранее здесь, так как количество мест строго ограничено.
Продолжительность
Дата Октябрь 12
Цена 10,000  АМД
Партнерские компании
IE университет был основан в 1973 году, когда группа амбициозных предпринимателей объединились с одной миссией — преобразовать высшее образование.Стремясь к улучшению знаний и сосредоточившись на устойчивом развитии, IE университет ставит своей целью вносить позитивные изменения в мир через образование, исследования и инновации. Для достижения этой цели университет предлагает программы бакалавриата, которые формируют лидеров будущего, одновременно придерживаясь своих основных ценностей: разнообразия, инноваций, предпринимательства и гуманитарных наук
EU Business School (EU) — это высокорейтинговая международная бизнес-школа, предлагающая подготовительные программы, а также программы бакалавриата и магистратуры на английском языке в Барселоне, Женеве и Мюнхене, а также на онлайн-платформе. Учреждение занимает четвертое место в авторитетном рейтинге QS Stars Rating, будучи лидером в области бизнес-образования благодаря высоким международным образовательным стандартам. Учебный процесс основан на передаче опыта и практических знаний, который включает в себя изучение, моделирование и анализ актуальных бизнес-задач при поддержке ведущих специалистов отрасли.
GEDU Global Education – это международная образовательная организация, в состав которой входят EMA Paris, GBS Dubai и Международный университет Шиллера. Эти учреждения предлагают широкий спектр образовательных программ, начиная со старших школ до научных степеней, обеспечивая студентам доступ к глобальным возможностям.
Hult International Business School — это частная школа бизнеса мирового уровня с филиалами в Лондоне, Сан-Франциско, Дубае, Нью-Йорке и Кембридже. Согласно рейтингам Financial Times и QS World University Rankings, школа считается лидером в сфере образования благодаря своим программам по бизнес-менеджменту и администрированию.
Navitas служит связующим звеном между студентами и университетами, предоставляя исключительный опыт международного высшего образования в различных странах. На выставке следующие 5 канадских университета будут представлены: Simon Fraser University, University of Lethbridge, University of Manitoba, Wilfrid Laurier University, Toronto Metropolitan University.
Exupery International School — это школа, аккредитованная по программе Международного бакалавриата (IB), которая в настоящее время предлагает Программу начальных лет Международного бакалавриата (IB PYP) для дошкольного и начального образования, а также Дипломную программу Международного бакалавриата (IB DP) для старшей школы. В средней школе реализуется британская программа IGCSE.
Geneva Business School имеет филиалы в Женеве, Барселоне и Мадриде и предлагает программы бакалавриата, магистратуры, MBA и DBA, которые преподаются на английском языке и направлены на подготовку студентов к руководящим должностям в глобальном бизнесе. Учеба сосредоточена на развитии практических навыков и предоставлении студентам доступа к международным профессиональным сетям и карьерным возможностям.
INTO University Partnerships сотрудничает с международными университетами в Великобритании, Австралии и Соединенных Штатах. INTO предлагает студентам широкий спектр международных подготовительных программ, предоставляя возможность продолжить обучение в высоко рейтинговых и авторитетных международных университетах.
Стипендии Chevening полностью финансируют один год магистратуры в Великобритании. Стипендии включают в себя билеты на самолет, проживание и оплату обучения. Студенты развивают профессиональные и академические навыки, знакомятся с культурой и устанавливают долгосрочные связи.
Educational Center Association проводит подготовительные курсы для тех, кто хочет учиться в государственных университетах Чехии. Центр является филиалом Центра непрерывного образования Университета Яна Эвангелиста Пуркине и предлагает краткосрочные программы для студентов из разных стран мира.
LCC Международный Университет, расположенный в Литве, известен своими международными образовательными программами и средой, соединяющей множество культур. Он предлагает программы бакалавриата и магистратуры, основанные на западных образовательных принципах. Кампус университета находится в городе Клайпеда, на побережье Балтийского моря, где студентам предоставляются безопасные и комфортные общежития.
Евразийский институт Германии — это образовательное учреждение в Берлине, которое предлагает комплексные программы для международных студентов и профессионалов с целью учебы, работы и инвестирования в Германии. С более чем 30-летним опытом, институт помог более 20 000 студентам из 100 стран достичь своих образовательных и карьерных целей.
Американский Университет Армении (AUA) — это частное высшее учебное заведение, предлагающее образование международного уровня в Армении. Основанный в 1991 году, AUA предоставляет высококачественное образование для студентов бакалавриата и магистратуры, способствующее гражданской активности и продвижению демократических ценностей.
Национальный комитет UWC Армении является частью глобального сообщества UWC (Объединенные мировые колледжи). Учреждение предоставляет абитуриентам возможность обучаться по программе Международного бакалавриата (IB), которая является всемирно признанной учебной программой, в разработке которой UWC также сыграл ключевую роль.
Французский университет в Армении (UFAR) — это высшее учебное заведение, основанное в 2000 году в рамках сотрудничества правительств Армении и Франции. Целью UFAR является стать ведущим образовательным учреждением на Кавказе и образцовым французским университетом за рубежом.