Կիսելով լավագույն փորձը՝ Էդունեթվորքը հոկտեմբերի 4-ին կազմակերպեց թվով 6-րդ Netfairwork կրթական տոնավաճառը։Այն իր շուրջն հավաքեց ավելի քան 500 ուսանողների և դիմորդների, ովքեր հնարավորություն ունեցան անմիջականորեն շփվել միջազգային լավագույն կրթական հաստատությունների ներկայացուցիչների հետ և ծանոթանալ կրթական ծրագրերին:
Նախաձեռնության նպատակը տեղական և միջազգային գործընկեր հաստատությունների հետ ձևավորված երկարատև կապերը ի շահ աշակերտների ու ուսանողների գործադրելն էր։ Կրթության ընթացքում նրանց տրամադրվող աջակցությունն առավել հասանելի դարձնելու նպատակով այս տարի անցկացվեց նաև դրամաշնորհների և ֆինանսական աջակցության հնարավոր տարբերակների, ինչպես նաև վերջիններիս դիմելու ընթացակարգերի վերաբերյալ դասընթացներ։
Netfairwork 2025-ի սիմվոլը
Netfairwork-ի 6-րդ տոնավաճառի խորհրդանիշը Կրթության ինքնաթիռն էր՝ մեր ուղեկիցը դեպի երազանքների կրթությունը և գիտելիքները։ Այն սահմաններ չի ճանաչում, իսկ թռիչքի շարժիչը մեր նպատակներն ու կարիերայի պատկերացումներն են։
Այնպես որ՝ «Պատրաստվի՛ր թռիչքիդ, սովորի՛ր ամենուր»։
Թրեյնինգային շարք
Տոնավաճառի ընթացքում Էդունեթվորքը կազմակերպեց բացառիկ թրեյնինգային շարք դրամաշնորհային և ֆինանսավորման հնարավորությունների վերաբերյալ, որը հնարավորություն տվեց ուսանողներին հստակ պատկերացնելու այդ հնարավորություններն ու պլանավորել իրենց կրթական ուղին։
Բացի այդ ուսանողների բարձր հետաքրքրվածության շնորհիվ այս տարի անցկացվեց նաև հատուկ դասընթաց՝ «Ձեռնարկատիրական հմտություններ» թեմայով։ Դասընթացը վարեց միջազգային ճանաչում ունեցող փորձագետ Նեյլ Մարշալը՝ Change School-ի հիմնադիր և King’s Business School-ի դասախոս։
Այդ ամենից զատ իրականացվեց նաև դպրոցական հայտնի միջազգային ծրագրերից՝ ի՞նչ է IB դիպլոմային ծրագիրը թեմայով դասընթաց։
Հաստատություններ, որ մասնակցեցին կրթական տոնավաճառին
ILAC-ը Կանադայի առաջատար լեզվական ակադեմիաներից է՝ Տորոնտոյում և Վանկուվերում, որտեղ ուսանողները սովորում են անգլերեն և պատրաստվում միջազգային կրթական հնարավորություններին։ Այն հայտնի է իր ջերմ միջավայրով և բազմազան ուսանողական համայնքով։
EU Business School (EU)-ը միջազգային բիզնես դպրոց է՝ դասավանդմամբ Բարսելոնայում, Ժնևում, Մյունխենում և առցանց։ Ուսուցումը կենտրոնացած է փորձի և գործնական գիտելիքների վրա՝ ոլորտի առաջատար մասնագետների աջակցությամբ։
GEDU Global Education-ը միջազգային կազմակերպություն է, որը առաջարկում է կրթական ծրագրեր ավագ դպրոցից մինչև գիտական աստիճան՝ ապահովելով ուսանողների համար բարձրորակ կրթություն և գլոբալ հնարավորություններ։
Շվեդիայի դեսպանատունը Երևանում ներկայացնում է Շվեդիայի պետական շահերը՝ նպաստելով երկկողմ հարաբերություններին, մշակութային համագործակցությանը և կրթական ու տնտեսական ծրագրերի զարգացմանը։
Navitas-ը միջազգային ընկերություն է, որը առաջարկում է բարձրագույն կրթության ծրագրեր տարբեր երկրներում՝ աջակցելով ուսանողների ու համալսարանների համագործակցությանը։
American University in Bulgaria-ն հավատարմագրված բարձրագույն հաստատություն է, որն առաջարկում է ամերիկյան լիբերալ կրթությամբ բակալավրի և մագիստրատուրայի ծրագրեր՝ բիզնեսի, ՏՏ, հասարակական և հումանիտար ոլորտներում։
PLI – Prague Language Institute-ը միջազգային ուսումնական հաստատություն է, որը կազմակերպում է լեզվի նախապատրաստական ծրագրեր՝ ուսանողներին պատրաստելու հետագա կրթությանը Չեխիայում։
UWC Հայաստանի ազգային կոմիտեն UWC միջազգային համայնքի մասն է՝ առաջարկելով սովորել համաշխարհային ճանաչում ունեցող Միջազգային բակալավրիատի (IB) դիպլոմ ծրագրով։
Չիվնինգ կրթաթոշակները լիովին ֆինանսավորում են մեկ տարվա մագիստրոսական ուսումը Մեծ Բրիտանիայում՝ ներառելով թռիչք, կացություն և ուսման վարձ:
Նիկոսիա համալսարանը (UNIC) Կիպրոսի ամենամեծ համալսարանն է և Եվրոպայի ամենաբազմազգ համալսարաններից մեկը, դասվելով աշխարհի լավագույն 2%-ի շարքում՝ ըստ Times Higher Education 2024 վարկանիշի:
ICN University-ն Ֆրանսիայում գործող միջազգային բիզնես համալսարան է, որը առաջարկում է բակալավրի և մագիստրատուրայի ծրագրեր՝ կենտրոնացած նորարարության, մենեջմենթի և միջազգային կարիերայի զարգացման վրա։
Schiller International University-ը միջազգային բուհ է, որն ունի մասնաճյուղեր ԱՄՆ-ում և Եվրոպայում՝ առաջարկելով բակալավրի և մագիստրատուրայի ծրագրեր բիզնեսի, միջազգային հարաբերությունների և այլ ոլորտներում։
Հայաստանի ամերիկյան համալսարանը (ՀԱՀ)-ն առաջարկում է բակալավրի և մագիստրատուրայի ծրագրեր՝ ապահովելով միջազգային մակարդակի կրթություն։
British Council Armenia-ն միջազգային կազմակերպություն է, որը խթանում է կրթական, մշակութային և լեզվական համագործակցություն՝ առաջարկելով անգլերենի ծրագրեր և կապի հնարավորություն Մեծ Բրիտանիայի հետ։
Exupery International School-ը հավատարմագրված դպրոց է՝ Միջազգային բակալավրիատի (IB) և բրիտանական IGCSE ծրագրերով՝ առաջարկելով կրթություն նախադպրոցից մինչև ավագ դպրոց։
GBS Malta-ն բիզնեսի և կառավարման ոլորտում մասնագիտացված միջազգային բուհ է, որը առաջարկում է բակալավրի և մագիստրատուրայի ծրագրեր՝ ապահովելով որակյալ կրթություն եվրոպական միջավայրում։
Ռուս-հայկական համալսարան (ՌՀՀ)-ը պետական բուհ է, որը առաջարկում է բակալավրի, մագիստրատուրայի և ասպիրանտուրայի ծրագրեր՝ համատեղելով հայկական և ռուսական կրթական համակարգերի լավագույն փորձը։

Делясь лучшими практиками, Edunetwork 4 октября организовал 6-ю образовательную ярмарку Netfairwork.
Мероприятие собрало более 500 студентов и абитуриентов, которые получили возможность напрямую пообщаться с представителями ведущих международных образовательных учреждений и ознакомиться с их учебными программами.
Цель инициативы заключалась в том, чтобы использовать долгосрочные связи, установленные с местными и международными партнёрскими учреждениями, на благо учеников и студентов.
С целью сделать предоставляемую в ходе обучения поддержку более доступной, в этом году также были проведены семинары, посвящённые возможным вариантам получения грантов и финансовой помощи, а также процедурам подачи заявок на них.
Символ Netfairwork 2025 2025
Символом ярмарки выбран Самолёт Образования — наш верный спутник на пути к знаниям и мечте. Он не знает границ, а его двигатели питаются стремлениями, целями и карьерными амбициями.
So, Board Now, Learn Everywhere.
Тренинговая серия
В рамках ярмарки Edunetwork организовал эксклюзивную серию тренингов, посвящённых возможностям получения стипендий и финансовой поддержки, которые помогли студентам лучше понять эти возможности и спланировать свой образовательный путь. Кроме того, благодаря высокому интересу студентов в этом году был проведён специальный мастер-класс на тему «Предпринимательские навыки». Занятие провёл международно признанный эксперт Нейл Маршалл, основатель Change School и преподаватель King’s Business School. Помимо этого, состоялся отдельный семинар по одной из самых известных международных школьных программ – «Что такое дипломная программа IB?».
Наши партнёры
ILAC одна из ведущих языковых академий Канады с кампусами в Торонто и Ванкувере, где студенты изучают английский язык и готовятся к международным образовательным возможностям. Академия известна своей дружелюбной атмосферой и разнообразным студенческим сообществом.
EU Business School (EU)-ը международная бизнес-школа с кампусами в Барселоне, Женеве, Мюнхене и онлайн. Образование сосредоточено на практическом опыте и знаниях при поддержке ведущих специалистов в своей области.
GEDU Global Education международная организация, предлагающая образовательные программы от средней школы до университетских степеней, обеспечивая студентов качественным образованием и глобальными возможностями.
Посольство Швеции в Ереване представляет интересы шведского правительства, способствуя развитию двусторонних отношений, культурного сотрудничества и образовательных и экономических программ.
Navitas международная компания, предлагающая программы высшего образования в различных странах, поддерживая сотрудничество между студентами и университетами.
Американский университет в Болгарии аккредитованное высшее учебное заведение, предлагающее программы бакалавриата и магистратуры с американским образованием в стиле либеральных искусств в сферах бизнеса, ИТ, общественных и гуманитарных наук.
PLI – Пражский языковой институт международное образовательное учреждение, организующее языковые подготовительные программы для подготовки иностранных студентов к дальнейшему обучению в Чехии.
Национальный комитет UWC Армении является частью международного сообщества UWC и предлагает обучение по программе Международного бакалавриата (IB), имеющей мировое признание.
Стипендии Chevening полностью финансируют один год магистратуры в Великобритании, включая перелёт, проживание и оплату обучения.
Университет Никосии крупнейший частный университет Кипра с бакалаврскими, магистерскими и докторскими программами и разнообразным студенческим сообществом.
ICN Universityэто международный бизнес-университет, расположенный во Франции, предлагающий программы бакалавриата и магистратуры, ориентированные на инновации, менеджмент и развитие международной карьеры.
Schiller International University это международный университет с кампусами в США и Европе, предлагающий программы бакалавриата и магистратуры в области бизнеса, международных отношений и других дисциплин.
Американский университет Армении (AUA) частное высшее учебное заведение, предлагающее программы бакалавриата и магистратуры. AUA обеспечивает образование международного уровня, развивая знания и навыки в различных областях.
Британский совет в Армении международная организация, продвигающая образовательное, культурное и языковое сотрудничество, предлагающая курсы английского языка и возможности для связей с Великобританией.
Международная школа Exupery это аккредитованная школа, предлагающая программы Международного бакалавриата (IB) и британские программы IGCSE, предоставляющая образование от дошкольного возраста до старшей школы.
GBS Malta это международный университет, специализирующийся в области бизнеса и менеджмента, предлагающий программы бакалавриата и магистратуры с качественным образованием в европейской среде.
Российско-Армянский университет (РАУ)это государственный вуз, предлагающий программы бакалавриата, магистратуры и аспирантуры, сочетая лучшие традиции армянской и российской образовательных систем.